Torrent Oyun Nasıl indirilir

Bu yazımızda sizlerle Torrent Nedir ve Torrent Nasıl İndirilir sorularınızı yanıtlayacağız. Torrent oyun indir

Torrent Oyun İndir
Torrent Oyun İndir, Torrent Nedir, Torrent Nasıl İndirilir, Torrent Oyun Nasıl İndirilir, Torrent Ne İşe Yarar, Neden Torrent

Daha önceden, torrent bu kadar yaygın kullanılmıyorken çeşitli web siteleri ve ftp aracılığı ile upload ve download yapılırdı. Torrent yaygınlaştıktan sonra erişim ve indirme kolaylığı sağladığı için insanlar normal indirme web siteleri yerine torrent indirmeye başladı.

Torrent Nedir?

Öncelikle torrent nedir sorusunu cevaplayarak başlayalım. Torrent, kısaca bir indirme protokolüdür. Bu indirme protokolünün sırrı; tek bir kaynaktan değil birçok kaynaktan aynı anda indirme yapmaya olanak sağlamasıdır. Bu kaynaklar ana sunucunun verdiği indirme seed’i ve diğer kullanıcıların aynı dosyayı indirmesi ile kendilerinin oluşturdukları seed’lerdir. Seed dediğimiz şey bir nevi beslemedir. Yani bir torrent ne kadar fazla kişi tarafından indirilir ve seed’lenirse yeni kullanıcılar bu torrent’i bir o kadar daha hızlı indirebilmektedir.

Torrent Ne İşe Yarar?

Torrent faydası nedir, torrent yararı nedir sorularına gelecek olursak; öncelikle indirme kolaylığı sağlamasıdır. İstediğiniz zaman indirmeye çalıştığınız torrenti duraklatabilir, durdurabilirsiniz. Bilgisayarınızı kapatıp açtığınızda aynı yerden indirmeye devam edebilirsiniz. Bu sayede çok büyük dosyaları part part indirme derdinden kurtulmuş olursunuz. Ya da duraklama seçeneği olmayan web sitelerinden indirme yaparken %99’a gelmiş olsa bile indirmeniz tamamlanmadığı için baştan başlamanıza gerek kalmaz.

Torrent Programı Nasıl Kurulur

Torrent indirme protokolünden yararlanmak için, ‘magnet link’leri okuyabilen ve bunu kullanabilecek bir torrent programı yüklemeniz gerekmektedir. Çeşitli torrent indirme programları olsa da en yaygın olarak kullanılan torrent programları BitTorrent ve µTorrent’tir. Bu iki program arasında çok büyük farklar yoktur ve aynı amaca hizmet eden programlardır.

uttorrent indir ya da bittorent indir linklerini kullanarak ilgili torrent programlarının kendi web sitelerinden programları indirebilirsiniz. Web sitelerinin hâli hazırda Türkçe seçeneği var. Aynı zamanda indireceğiniz torrent programlarının da Türkçe seçenekleri var. Programlardan birini indirdikten sonra normal olarak kurulumu tamamlayın.

Not: KURULUMDA REKLAMLAR YER ALABİLİR, SADECE NEXT NEXT DİYEREK KURULUM YAPMAYIN, İSTENMEYEN PROGRAMLAR DA İNDİRMEYİN

Torrent Oyun Nasıl İndirilir?

Kurulum tamamlandıktan sonra program otomatik olarak çalışacaktır. Bilgisayarınızı gerekirse yeniden başlatın. Artık torrent programına sahipsiniz. Torrent programları, indirme bağlantısı magnet olan linkleri anlayacak ve program otomatik olarak indirme linklerini yakalayacaktır.

İkinci bir seçenek ise, torrent bağlantısının güvenliğini sağlamak amacı ile rar dosyası ile sıkıştırılmış olan .torrent uzantılı torrent dosyaları. Bu dosyaları indirdikten sonra çift tıkladığınız anda torrent programınız indirmeye başlamanız için size bir uyarı verecektir. İndirmeye bu şekilde de başlayabilirsiniz.

Olay bu kadar basit! Şimdi tek yapmamız gereken torrent bağlantısı olan linkleri bulmak. FULLOYUNİNDİR.NET web sitemizde tüm oyunların torrent indirme bağlantılarını bulabilirsiniz. Artık kullandığınız program ile TORRENT OYUN indirebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Bu başlıkta sadece torrent programı kullanımı anlatılmış ve insanlara torrent protokolünü öğretmek amaçlanmıştır. Torrent programları ile indirdiğiniz dosyaların oluşturabileceği hukuksal sorunlardan fulloyunindir.net ekibi sorumlu tutulamaz.